Iran Forum
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن ایرانیان

PORTAL*الرئيسيةأحدث الصورثبت نامورودمكتبة الصور
Navigation
 Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو
المواضيع الأخيرة
» اس ام اس هاي کاربردي
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالإثنين ديسمبر 01, 2008 11:28 am من طرف PaRiSa

» اتفاقات مهم سال 86 در زندگي هنرمندان
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأحد أكتوبر 05, 2008 4:44 pm من طرف Sahar

» نقاشي
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء سبتمبر 17, 2008 7:30 am من طرف Baran

» زندگى نامه مهران مديرى
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء سبتمبر 17, 2008 7:29 am من طرف Baran

» <<<<< بلـــــبل بـــــم >>>>
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 8:28 pm من طرف Nima

» صد سال سه تار ايران
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 7:13 pm من طرف Nima

» فرمان فتحعليان
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 5:36 pm من طرف Nima

» نکته ها
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 4:17 pm من طرف PaRiSa

» دانلود فيلم با لينک مستقيم
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 3:00 pm من طرف PaRiSa

» قله دماوند درفهرست آثارملي ثبت شد
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 2:04 pm من طرف PaRiSa

» سرو كهنسال ابر كوه
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:51 pm من طرف PaRiSa

» پيامک
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:15 pm من طرف PaRiSa

» مهاجران افغان
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:12 pm من طرف PaRiSa

» جايزه نوبل ادبيات
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالثلاثاء يوليو 22, 2008 12:28 pm من طرف PaRiSa

» سيدنى پولاک" در سن 73 سالگى درگذشت
از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالإثنين يوليو 14, 2008 5:52 pm من طرف مهمان

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Nima
از ايرانيان چه خبر ؟ Vote_rcapاز ايرانيان چه خبر ؟ Voting_barاز ايرانيان چه خبر ؟ Vote_lcap 
Admin
از ايرانيان چه خبر ؟ Vote_rcapاز ايرانيان چه خبر ؟ Voting_barاز ايرانيان چه خبر ؟ Vote_lcap 
PaRiSa
Baran
Ashkan
tina
romina
Sahar
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 19
جديدترين کاربر ثبت نام شده: red_fly_music

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 314 في 85 موضوع
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية reddit      

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

قم بحفض و مشاطرة الرابط Iran Forum على موقع حفض الصفحات
مكتبة الصور
از ايرانيان چه خبر ؟ Empty

از ايرانيان چه خبر ؟

2 مشترك
نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 75

پستعنوان: از ايرانيان چه خبر ؟   از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالسبت مايو 17, 2008 12:06 pm

قهرمانان راستین

از ايرانيان چه خبر ؟ 16-1

در بخش ورزشی روزنامه اعتماد خواندم که خانم زهره خالقی بازیکن تیم ملی بسکتبال بانوان کشور مان به این علت که لیگ باشگاهی کشور امارات نام جعلی خلیج ع.ر.ب.ی را بر خود دارد از حضور در آن لیگ و بازی در یکی از تیم های آن کشور خودداری نموده است .
با خواندن این خبر بی اختیار با تمام وجود نسبت به این دختر ایرانی – که عنوان بلند قد ترین دختر بسکتبالیست کشورمان را نیز یدک میکشد – احساس احترام و قدردانی کردم. ارزش و منزلت و بزرگی تصمیمی که این دختر گرفته است را تنها زمانی میتوان درک کرد که به یاد بیاوریم ، دختران ایرانی به دلیل شرایطی که بر کشور حکمفرماست از یکی ابتدایی ترین امکانات برای موفقیت ورزشی – انعکاس و پوشش رسانه ای فعالیتهایشان – محروم اند . آیا کسی هست که منکر این حقیقت باشد که ورزشکاران از تماشای مسابقات خود در رسانه ها و شنیدن اخبار آن تا چه حد شارز روحی شده و انگیزه و انرژی میگیند ؟ از دیگر سوی ، کیست که برای یکبار تابحال ورزش کرده باشد و نداند ورزش کردن در لباس گرم کن کاملن پوشیده و بسته ، به همراه مقنعه – با بدنی غوطه ور در گرما و تعرق – چقدر سخت و طاقت فرسات ! کافی است پای سخن ورزشکاران دختر کشورمان بنشینید تا ذره ای از شرایط سخت آنان را دریابید . چرا راه دور برویم ؟ گوشه ای از همین مصاحبه ی خانم زهره خالقی را بخوایند که از عدم امکان ورزش با لباس هایی مینالد که برای تورنمنت های خارجی اجازه استفاده از آنها داده شده ، اما در داخل کشور حق پوشیدن آنها را ندارند :
« خبر نگار : به غير از بازيکنان تيم ايران کس ديگري هم با پوشش اسلامي بازي مي کرد؟
زهره خالقی : فقط يک بازيکن در تيم فلسطين
- اين لباس ها کارتان را سخت نمي کرد؟
- مشکل ما اين بود که به اين وضعيت عادت نداشتيم. وقتي ما پذيرفته ايم با اين لباس ها بازي کنيم چرا نبايد داخل ايران بازي با اين لباس ها را تمرين کنيم؟ چرا در سالن ها را باز نمي کنند تا تماشاچي ها بيايند و ما بازي مقابل جمعيت را ياد بگيريم؟ چرا ورزشکاران زن ما بايد از تماشاچي ها بترسند و مدام نگران باشند که آنها چه تصوري از بازي ما دارند؟ ما اينجا پشت درهاي بسته بازي مي کنيم و در مسابقات برون مرزي ناگهان در يک شرايط جديد قرار مي گيريم. »
به تمام این شرایط سخت و طاقت فرسا بیافزایید امکانات و مسابقات تمرینی و پارامتر های تشویقی را که برای رقبای احتمالی این دختران ورزشکار ایرانی در سایر نقاط جهان وجود دارد . آیا با وجود اینهمه تفاوت شرایط ، آخر نشدن این دختران در هز تورنمنتی که حضور یابند فی نفسه یک افتخار ملی نیست ؟ پس کجاست ذره ای – تاکید میکنم ذره ای – از آنهمه بازتاب گسترده رسانه ای که برای ورزشکاران مرد در کشور وجود دارد ؟
آیا براستی این انصاف است که تیم ملی فوتبال کشورمان با آنهمه جار و جنجال رسانه ای ( به یاد بیاورید برنامه مسخره یار دوازدهم را ) در تورنمنت هیا پی در پی حاضر شود و فاجعه بیافریند ( افتضاح کتک کاری رضایی و بداوی را که یادتان هست ؟ ) و پس از آن دوباره گویی که هیچ اتفاقی نیافتاده برایشان با سلام و صلوات گلریزان بگیرند ؟

آیا منطقی است که سالهای پی در پی ورزشکاری را با عنوان پر طمطراق قهرمان قهرمانان به عرش اعلا برند ، اما کسی نباشد به او گوشزد کند که در این جایگاهی که هست ، مجاز نیست که برای خروج سرمایه از کشور ، آنهم به کشوری که به طور سیستماتیک متعرض تمامیت ارضی کشورمان است ، نقش کارچاق کن را ایفا نماید ؟
بخش تراژیک داستان اما انجاست که آنقدر این بی عدالتی ها در مورد دختران ورزشکار در کشورمان عادی و دچار روزمرگی شده است که دیگر کسی حتا به خود زحمت نمیدهد به آن اعتراض کند ؟

پی نوشت – تمام آنچه در مورد شرایط سخت ورزشکاران دختر نوشتم ، بی تردید تنها گوشه ای از مشکلات خوشبخت ترین دختران ایرانی در عرصه ورزش است ! وگرنه کیست که نداند اکثریت قریب به اتفاق دختران ایرانی یا اصلن دسترسی به امکانات اولیه ورزشی ندارند یا اگر در نزدیکی محل سکونتشان چنین فضایی وجود دارد به هر دلیلی ، از جمله هزینه ، فرهنگ غلط خانوادگی و … ، از دسترسی به این اماکن محرومند ؟
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://iran.forum-express.com
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: از ايرانيان چه خبر ؟   از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالسبت مايو 17, 2008 1:43 pm

دختر شیرازی بازهم برترین مخترع جهان شد

از ايرانيان چه خبر ؟ 495115-33-13_n

مریم اسلامی دانشجوی مخترع شیرازی برای دومین ‌بار موفق‌ شد در مسابقات زنان مخترع جهان در کره جنوبی، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬جهان را به دست آورد.
هفته جاری نخستین مسابقه بین‌المللی زنان مخترع جهان در کره جنوبی برگزار شد که مخترعانی از ‪۲۵‬کشور دنیا ازجمله فرانسه، استرالیا، سوئیس، ژاپن و رومانی با بیش از 400 اختراع در رشته‌هایی مختلف حضور داشتند و مخترعان ایرانی با کسب ‪ ۱۲‬مدال طلا، پنج نقره و شش برنز، گوی سبقت را از رقیبان خود ربودند.

اختراع مریم اسلامی پیش از این در سی و ششمین دوره مسابقات اختراعات و تکنولوژیی های سال ‪ ۲۰۰۸‬ژنو،عنوان عالی ترین اختراع و برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را ازطرف سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ( ‪ ( WIPO‬به دست آورده بود.
سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد در این مسابقات که در کره جنوبی برگزار شد، عنوان برترین زن مخترع سال ‪ ۲۰۰۸‬را به همراه مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه‌ ویژه به خانم اسلامی که دانشجوی سال پنجم‌ پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است، اختصاص داد.
همچنین در این مسابقات جایزه‌ ای از سوی نماینده دولت صربستان همراه ‌با مدال طلا و
دیپلم افتخار به مریم اسلامی، مخترع ایرانی اهدا شد.

اختراع مریم اسلامی یک ثابت‌کننده خارجی برای درمان انواع شکستگی ها، انحرافات، جوش نخوردن‌ ها یا بدجوش خوردن‌ها، بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر و ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوانی کاربرد دارد.

از کاربردهای این وسیله می توان به درمان انواع شکستگی ها در هر منطقه از بدن به جز در مناطقی که حجم عضله زیاد باشد، درمان دفورمه‌ها و انحرافات استخوانی، در موارد جوش نخوردن یا بد جوش خوردن، ثابت‌سازی به دنبال برداشتن تومور استخوان به‌ جز درمناطقی که حجم عضله زیاد باشد و بلند کردن استخوان تا پنج سانتی متر اشاره کرد.

این دستگاه دارای ‪ ۳۱‬مزیت درمقایسه با سایر روش‌ها بوده ‌وتاکنون چندین بیمار با این دستگاه درمان شده‌اند و هیچگونه عارضه جانبی در آنها دیده نشده ‌است.

مریم اسلامی تنها مخترعی است که دو مدال پیاپی از سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ملل متحد دریافت کرده است.
Baran
كاربر عادی
كاربر عادی
Baran

تعداد پستها : 40

پستعنوان: رد: از ايرانيان چه خبر ؟   از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالإثنين مايو 19, 2008 9:42 pm

افرين واقعاااااااااا باعث افتخار ما هستن همجين جوونايي

زنده باد ايران و ايراااااااااااااااني

در تمام تقاط جهااااااااان Flower2
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: از ايرانيان چه خبر ؟   از ايرانيان چه خبر ؟ Emptyالثلاثاء مايو 20, 2008 6:25 pm

Baran نوشته است:
افرين واقعاااااااااا باعث افتخار ما هستن همجين جوونايي

زنده باد ايران و ايراااااااااااااااني

در تمام تقاط جهااااااااان Flower2

up up Flower2 up up

از ايرانيان چه خبر ؟
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1