Iran Forum
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انجمن ایرانیان

PORTAL*الرئيسيةأحدث الصورثبت نامورودمكتبة الصور
Navigation
 Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو
المواضيع الأخيرة
» اس ام اس هاي کاربردي
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالإثنين ديسمبر 01, 2008 11:28 am من طرف PaRiSa

» اتفاقات مهم سال 86 در زندگي هنرمندان
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأحد أكتوبر 05, 2008 4:44 pm من طرف Sahar

» نقاشي
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء سبتمبر 17, 2008 7:30 am من طرف Baran

» زندگى نامه مهران مديرى
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء سبتمبر 17, 2008 7:29 am من طرف Baran

» <<<<< بلـــــبل بـــــم >>>>
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 8:28 pm من طرف Nima

» صد سال سه تار ايران
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 7:13 pm من طرف Nima

» فرمان فتحعليان
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 5:36 pm من طرف Nima

» نکته ها
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 4:17 pm من طرف PaRiSa

» دانلود فيلم با لينک مستقيم
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 3:00 pm من طرف PaRiSa

» قله دماوند درفهرست آثارملي ثبت شد
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 2:04 pm من طرف PaRiSa

» سرو كهنسال ابر كوه
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:51 pm من طرف PaRiSa

» پيامک
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:15 pm من طرف PaRiSa

» مهاجران افغان
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالأربعاء يوليو 23, 2008 1:12 pm من طرف PaRiSa

» جايزه نوبل ادبيات
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالثلاثاء يوليو 22, 2008 12:28 pm من طرف PaRiSa

» سيدنى پولاک" در سن 73 سالگى درگذشت
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالإثنين يوليو 14, 2008 5:52 pm من طرف مهمان

ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Nima
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Vote_rcapزندگى نامه آنتون چخوف ..... Voting_barزندگى نامه آنتون چخوف ..... Vote_lcap 
Admin
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Vote_rcapزندگى نامه آنتون چخوف ..... Voting_barزندگى نامه آنتون چخوف ..... Vote_lcap 
PaRiSa
Baran
Ashkan
tina
romina
Sahar
احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 19
جديدترين کاربر ثبت نام شده: red_fly_music

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 314 في 85 موضوع
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية reddit      

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

قم بحفض و مشاطرة الرابط Iran Forum على موقع حفض الصفحات
مكتبة الصور
زندگى نامه آنتون چخوف ..... Empty

زندگى نامه آنتون چخوف .....

نويسندهپيام
Baran
كاربر عادی
كاربر عادی
Baran

تعداد پستها : 40

زندگى نامه آنتون چخوف ..... Empty
پستعنوان: زندگى نامه آنتون چخوف .....   زندگى نامه آنتون چخوف ..... Emptyالجمعة مايو 16, 2008 5:07 pm

آنتون چخوف، فرزند پاول ويوگنيا چخوف، در ١٨۶٠ در تاگان روگ، شمال قفقاز، به جهان آمد

. پدرش مغازه دار و شيفته آثار هنري بود. همين شيفتگي او را از کار داد و ستد بازداشت و دشواري هاي مالي براي خانواده اش به دنبال آورد. در دوران دبيرستان محيط خانه جايي دنج براي درس خواندن چخوف جوان نبود و او ناگزير دو سال ديرتر دبيرستان را به پايان رساند. در ١٨٧۶ پدرش ورشکسته شد و خانواده اش به مسکو نقل مکان کرد اما او به قصد تمام کردن دبيرستان در زادگاه خود ماند. چخوف که تا آن زمان قطعه هاي بسياري نوشته بود سردبيري مجله مدرسه اش را برعهده گرفت. در ١٨١٩ به خانواده اش پيوست و به دانشکده پزشکي دانشگاه مسکو راه يافت. در وقت هاي فراغت داستان هاي کوتاه فکاهي مي نوشت و آنها را براي مجله ها مي فرستاد. اين داستان ها که از کيفيت چنداني برخوردار نبودند به گمان چخوف صرفاً پول توجيبي او را فراهم مي کردند، چخوف در ١٨٨۶ به طور جدي به نوشتن پرداخت و از اين زمان به بعد بود که نوشتن، به بهاي از دست رفتن فرصت تمرين طب، سراسر وقتش را مي رفت.

چخوف نخستين نمايشنامه اش، يتيم، را در ١٨٧٧ ، هنگامي که هنوز در دبيرستان درس مي خواند، نوشت

نخستين نمايشنامه کامل چخوف، به نام ايوانف، در ١٨٨٧ به روي صحنه آمد، اما چخوف از افراط کاري هايي که در صحنه هاي تئاتر معاصر او آدم ها و زندگي را آن گونه که هستند نشان دهند نه اينکه رفتارشان چنان » انجام مي گرفت ناراضي بود و اعتقاد داشت که بازيگران بايد با اين همه دريافت که انتقال اين مفاهيم به بازيگران کاري دشوار است و اجراي نخست ايوانف او «. باشد که گويي بر چوب پا حرکت مي کنند را راضي نکرد. سپس آن را با تغييرهايي بازنويسي کرد و متن جديد در ١٨٨٩ به روي صحنه آمد که با تحسين همگان مواجه گرديد. چخوف در نو به دور افکند، با اين « بناي احساسي » نماينشامه ديگر خود، ديو چوبي ( ١٨٨٩ ) بسياري از قراردادهاي آن زمان صحنه را در جست وجوي همه، نمايش ديو چوبي موفقيت ايوانف را تجديد نکرد و چخوف آن را پس گرفت. هشت سال بعد متن بازنويس شده اي از آن با عنوان دايي وانيا به چاپ رسيد.چخوف پس از سفري به غرب ملک کوچکي نزديک مسکو خريد و نمايشنامه ديگر خود، مرغ دريايي، را در ١٨۵٩ نوشت. اجراي اين نمايش، در اين زمان اعتماد به نفس او سخت تضعيف شده بود. چندي بعد در «. سال بعد، در سن پترزبورگ را همراه با ترديدهاي بسيار ترک کردم بستر بيماري افتاد. او که به بيماري سل دچار شده بود پس از مدتي درمان در يکي از درمانگاه هاي مسکو راهي جنوب فرانسه شد و سپس در ١٨٩٨ به مسکو بازگشت. در همين سال بود که کنستانتين استانيسلاوسکي و ولاديمير نميروويچ _ دانچنکو با تأسيس تئاتر هنر مسکو، که اعتراضي به تئاتر تصنعي مرسوم روسيه بود، چهره تئاتر روسيه را به کلي تغيير دادند. اينان همچون چخوف، در اجراي نمايش، به جاي زرق و برق و نيرنگ در جست وجوي صداقت بودند.نمايش مرغ دريايي به کارگرداني استانيسلاوسکي و لميروويچ دانچنکو در تئاتر هنر مسکو اجرا شد. اين نمايش که در آن استانيسلاوسکي خود نقش نويسنده، يعني تريگورين، را بازي مي کرد موفق رين نمايش تئاتر هنر مسکو در فصل گشايش به شمار آمد. تئاتر هنر مسکو به عنوان بزرگترين مفسر هنر چخوف شهرت يافت، هرچند چخوف هميشه هم با تفسيرهاي استانيسلاوسکي موافق نبود. چخوف خود عملا اجراينمايش ها را تا سال ١٩٠٠ نديده بود. در اين سال گروه استانيسلاوسکي به شبه جزيره کريمه آمد و چخوف، که به قصد درمان بيماري خود در کريمه به سر مي برد، پيش از شب نخست اجراي مرغ دريايي خود را به محل نمايش رساند. استانيسلاوسکي پيش از آن در ١٨٩٩ دايي وانيا را به روي صحنه آورد اما موفقيت آن به پاي مرغ دريايي نرسيد. گويي تماشاچيان مسکو در شناخت آثار دوران پختگي چخوف چندان استعدادي نداشتند.ملال » در سال ١٩٠٠ چخوف سه خواهر را به دست گرفت اما نوشتن براي او با آن حال بيمارگون کاري توانفسرا بود و چخوف خود نمايشنامه را توصيف کرده است. چخوف پس از اتمام نمايشنامه آن را به مسکو برد و در جريان تمرين نقشي فعال داشت اما اين بار « آور، طولاني و ناشيانه نيز به هنگام اجراي نمايش در ١٩٠١ در نيس بود. چخوف در اواخر همين سال با اولگا کنيپر، يکي از بازيگران گروه استانيسلاوسکي، ازدواج کرد. اين ازدواج موفقيت آميز بود هرچند آنها بيشتر وقت ها دور از يکديگر، يکي در مسکو و ديگري در يالتا، به سر مي بردند.

روزي چهار سطر مي نويسم و همين چهار سطر نيز بي اندازه » : نوشتن نمايشنامه باغ آلبالو براي چخوف بسيار دشوار بود؛ مي نويسد نمايش سرانجام در هفدهم ژانويه ١٩٠۴ ، سالروز تولد چخوف، اجرا شد. او بار ديگر در سر تمرين ها حضور مي يافت و «. خسته ام مي کند است، درحالي که « کمدي سبکي » ميان او استانيسلاوسکي مخالفت هاي زيادي در مي گرفت. چخوف به اصرار مي گفت که باغ آلبالو مي دانست. به هرحال، چخوف در شب گشايش نمايش حضور يافت و از سوي تماشاچيان با « نمايش جدي زندگي روسيه » کارگردان آن را تحسين بسيار روبه رو گرديد، هرچند حضور او در سالن تئاتر براي سلامتي او زيانبار بود. چخوف شش ماه بعد درگذشت و جسد او براي خاکسپاري به مسکو انتقال يافت.نمايشنامه هاي عمده چخوف، که همه در مستغلات شهرستان ها يا پيرامون آنها مي گذرد، زندگي طبقه زميندار ممتاز روسيه تصویر می کند . این نمایشنامه ها از آنجا که در دوران اضطرا ب های سياسی نوشته شده اند ، بارها مرثيه هایی بر دورانی گذرا بشمار آمده اند .هرچه بر انواع درمان های یک » . آخرین نمایشنامه های وی به یقين مقاومت بر دگرگونی اجتماعی را نشان می دهند : سه خواهر و باغ آلبالو. « بيماری بيفزایيد بيشتر اطمينان حاصل می کنيد که درمان ناپذیر است چخوف بر خلاف ایبسن ، به عصيان شخصی اعتقادی نداشت و آخرین نمایشنامه هایش از یک قهرمان اصلی که به روشنی توصيف شده باشد عاری است . او امکان عملی قهرمانانه را مردود می دانست .چخوف در عين حال که نمایشنامه نویس برجسته ای است به عنوان یکی از بزرگ ترین داستان نویس های جهان با جيمز جویس پهلو می زند.

چخوف با خودداری از شرح و بسط رویدادهای داستان ، مفهوم طرح را در داستان نویسی تغيير داد .رویدادهای داستان های وی اغلب از خلال وجدان آدم داستان ( نه قهرمان صرف ) ، که با زندگی خانوادگی معمول بيگانه است ، می گذرد .

چخوف در داستان های خود به بيماری های موجود در جامعه و انسان آن جامعه به صورت مفرد می پردازد و تراژدی نهفته موجود در آن را به صورت عریان به تصویر می کشد .آنتون پاولوویچ چخوف در ۴۴ سالگی هنگامی دیده از جهان فروبست که تاثير به سزایی در داستان نویسی جهان گذاشته بود .

. برادرش، الکساندر، که نظر او همواره مورد احترام چخوف بود اين نمايشنامه را نپسنديد و نمايشنامه يتيم در سراسر زندگي چخوف نه منتشر شد و نه نمايش آن به اجرا بود، همين سرنوشت را يافت. چخوف از ١٨٨٧ به « پاييز » درآمد. نمايشنامه در شاهراه نيز، که اقتباسي از يکي از داستان هاي کوتاه او به نام بعد بيشتر به نمايشنامه نويسي پرداخت و شماري قطعه هاي فکاهي تک پرده اي، که در مجموع به نام واريته مشهورند، ارائه داد. اين قطعه ها با اقبال مردم روبه رو شد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

زندگى نامه آنتون چخوف .....
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-